Sarımsak Şampuanı

Günlük hayatta hemen hemen herkesin kullandığı şampuanlar genel olarak temizlik için üretilmiştir. Bunun dışında hafif sorun olarak kabul edilen yağlanma ve kepek gibi kafa derisinin sorunlarında da kullanılır. Yağlanma ve kepek sorunun çözümü için üretilen şampuanlarda climbazol yada ketokonazol gibi mantar öldürücü maddeler olduğu için tedavide etkili olur. Belirtmiş olduğum bu ürünler ise medikal olması nedeniyle bakkal ve marketlerde satılmaz. Bunun dışında saç dökülmesi ve saçkıran (alopecia areata) gibi saç kökünün etkilediği durumlarda şampuan markası, içeriği ne olursa olsun etkili olmaz.

Saçkıran İçin Sarımsak Şampuanı

Aldatıcı Reklamlarle Bu Hale Geldi
Saçkıran sarımsak şampuanı diye satılan ürünlerin üreticilerinin geliştirdiği satış stratejisinin bir sonucudur. Aslında üretici de alopecia areata probleminin şampuanlarla asla düzelmeyeceğini bilir.

Sarımsak Şampuanı Yerine Sarımsak Kullanın
Nerden çıktı bu sarımsak şampuanı diyenler için hemen açıklayım. Saçkıran probleminde %50 oranında etkili tedavi yöntemlerinden birisi sarımsak tedavisidir. Ama burada kullanılacak olan şampuan değil, bildiğiniz sarımsaktır. İşte bunu fırsat bile bazı açgözlüler insanları aldatarak geçinmeyi tercih ediyorlar. Alopecia Areata tedavisinde şampuandan etki beklemek çürük dişi diş macunu ve diş fırçasıyla tedavi etmeye çalışmaktan farksızdır.

Sarımsak Tedavisi Nasıl Yapılır?
Sarımsak Saçkıran hastalığının tedavisinde uzun yıllardır kullanılmakta olup, başarısı da kanıtlanmış bir bitkidir. Hatta hiçbir bitkisel ürün sarımsak kadar etkili değildir. Evinizde bulunan sarımsağı ortadan ikiye bölünerek direk sorunlu alana sürülme şeklinde uygulanır. bunun dışında uygulama şekli asla etkili olamaz. Benzer şekilde tamamen ticari zihniyetle üretilen sarımsak yağı, sarımsak özü, sarımsak ruhu gibi ürünlerin de alopecia areata tedavisinde hiçbir etkisi olamaz.

Diğer Tedavi Yöntemleri
Ciddi bir saç dökülmesi sorunu olan Alopecia Areata sarımsak tedavisi dışında biraz daha etkili kortizon yöntemi olup, ondanda daha etkilisi ile SADBE maddesi ile hazırlanan ilaçlardır. %98 oranında saçkıran problemine son vermektedir. Alopecia areata tedavisiyle ilgili yapılmış binlerce klinik çalışma ve yine binlerce deneysel çalışmaların hiçbirinde şampuan etkisinden söz edilmemektedir. Ne yazık ki saçkıran hastalarının çaresizliğini kullanarak onların umutlarını sömürmeye çalışan art niyetli insanlar bu tür ürünler çıkarmaktadır. Aslında sadece şampuan değil “kendim icat ettiğim bitkisel formül” gibi ipe sapa gelmez ürünlerde yine aynı mantık çerçevesinde satılmaktadır.

Garlex Sizi Aldatmasın
Bu işin ticaretini yapanlar genelde yabancı marka ve ingilizce kelimelerle insanları aldatma yollarına tenessül etmektedir. Onlardan biride sarımsak şampuanı demek yerine ingilizcesi Garlex gibi kelimeler ile tüketicinin karşısına çıkmaktadır. Şunu bilmelisiniz ki şampuan’ın kepek, yağlanma ve temizleme dışında hiç bir faydası olmaz. Sadece içerisinde Biotin olan ürünler saç kalitesinin artmasına destek olurlar. Biotin içeren şampuanlara örnek vermek gerekirse Sawpoo mesela hem biotin hemde saw palmetto maddesi içermesi ile bu alanda önerebileceğimiz markalardandır.

Yorum yapılmamış

Saçkıran Bilgileri