Squarik Asit Di Butil Ester olarak bilinen SADBE Alopecia Areata (Saçkıran) tedavisi için geliştirilmiş bir maddedir. Bu amaçla kullanılan diğer tüm ilaçlardan farklı bir yönden etkili olmaktadır. Başarısı diğer yöntemlere göre çok daha yüksek olan Sadbe aynı zamanda tekrarlama riskinide azaltmaktadır.

Saçkıran Sadbe

Saçkıran Tedavisi Olarak Geliştirildi
SADBE saç dökülmeleri arasında sadece saçkıran probleminde etkili olmaktadır. Etkisi sadece saçlarla sınırlı kalmayan SADBE saçlar haricinde sakal, bıyık, kaş gibi alanlarda görülen Saçkıran problemlerindede etkilidir. Özellikle genç yaşlarda daha sık görülen Saçkıran ne yazıkki % 100 başarıyla tedavi edebilecek bir ilaç yoktur. Her tedavinin başarı oranı farklıdır.

Saçkıran İçin Tedavi Yöntemi ve Başarı Oranları
Sarımsak sürmek hastaların yarısında başarılı olmaktadır. Kortizonlu merhemler, minoxidil, procapil gibi maddelerin başarısı da bundan biraz fazladır. Kortizon iğnesiyle tedavinin başarısı farklı kaynaklarda % 70-85 arasında verilmekte ancak kortizonun yan etkileri olması nedeniyle bir çok insanda tedirginliklere neden olmaktadır. Tüm bu tedavi yöntemleri sebebe yönelik değil daha çok deneme yanılma yöntemiyle yapılmakta olup, sorunun çözülmesi beklenmektedir. Yani asıl sorun olan vücudun köke zarar veren maddelerin oluşumunu veya köke zararını engellemezler.

SADBE Sebebe Yönelik Geliştirildi
Saçıran hastalığının sebebi olan immün maddelerin köke zararını engelleyen tek madde SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester ) dir. Sorunu temelden çözmektedir. Bu sayede başarısı farklı çalışmalarda % 90-97 arasında verilmiştir. Yani özetlemek gerekirse Allopecia Areata sorununda en etkili madde SADBE olup tedavide başarı oranı en etkilisidir.

SADBE Kullanılan İlaçlar
Dünyada yaygın olarak üretilen SADBE Türkiye de eczanelerde eczacı tarafından hazırlanarak hastaya verilmektedir. Yüzde kaç oranında yapılacağını doktor reçete ile belirtir ve eczacı buna göre yapar. Onbinde 1 ile binde bir oranlarında kullanılmaktadır.

Etkisini Gözlerinizle Görün
Firma yaptığı çalışmayı an be an kayıt altına alarak 4 ay gibi kısa bir sürede sorunun düzeldiğini aşağıda ki video ile göstermektedir.

SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester) Nedir? için 14 yorum yapılmış


ed

bir iki ilaç denedim bide sarımsak denedim bi sonuç alamadım iğneye gittim doktor vurmadı deride çökükler var dedi sadece kenarlara vurdu bu ilacı yazdı sonra vazgeçti başka bir karışım yazdı kullanıyorum su an da bir ay snra kontrole gitcem bu ilacıda denemek istiyorum ama yan eetkileri neler bunu

admin

Herhangi bir yan etkisi yoktur. Güvenle kullanabilirsiniz.

mustafa

iyi günler incek eczanesi ankaradan. ürün ecza depolarında var mı? verilecek mi?

admin

Konuyla ilgili olarak Hair Pharma ile görüşünüz. 444 3 722

kadir

merhaba , ürüne yaklaşık 1 hafta önce başladım, lakin dökülen bölge halen aynı şekilde duruyor ürünün etkisini göstermesi için ne kadar süre daha kullanmam gerekiyor
Op Dr Atilla Kaya
6 aya kadar uzayabilir.

ömer

iyi günler 1 aydır sadbe ilaç kullanıyorum ama hiç yanma kızarıklık etkisi olmadı bu normalmi
Op.Dr.Atilla Kaya
uygulama dozunu ve sıklığı arttırmalısınız

Omer

Merhaba urune baslamak istiyorum 7 8 aydir sakalkiranim. Dahada yayilmaya ve buyumeye basliyor. Etkili olmasi acisindan hangi sadbeyi almaliyim
Dr.Atilla Kaya
almanızı öneririm.sakalkırana spesifik ilaçtır

Arslan

Hocam kardeşimin saçı 11yıldır çıkmıyor 15 yaşına girdi kendisi bu yaşta da sadbe kullansak olurmu?
Dr.Atilla Kaya
süre uzun olduğu için yeterli cevap alınmayabilir ama denemekte fayda var

Arslan

Hocam o zaman direk %1 olandan başlasam olurmu?

Serkan

Merhaba hocam yaklaşık 7 senedir kaşlarımın uç kısmında kellik mevcut. Zamanında çok gür olan kaşlarım ne yazık ki kuaföre gidip düzelttirmek istersen öldü ve 7 yıla yakındır çıkmıyor. Kaşlarımın uç kısmındaki ölü deriyi ya da her neyse canlandırmak, kaş uçlarımda doğal eski kendi kaşımın çıkması için bu ürünü kullanmamı önerir misiniz?
Dr.Atilla Kaya
uzun süre geçtiği için cevap alınamayabilir,deneyebilirsiniz

İbrahim

10 yıllık saçkıran hastasıyım. Saç kıranlı bölgeye iğne ile Kenacort tedavisi görüyorum. Tedavi yanında biotin de kullanabilir miyim?

admin

Evet biotin tableti 10 mg alın, Ayrıca sadbe losyonda başlayın. Tedavinin başarısı artar.

Dila

6 yasindaki kızıma doktoru bu karışımı yazdı hocam iylesirmi acaba iglesme belirtileri nasıl oluyo nasıl takip edebilirim

admin

merhaba,
evet cilte dokunduğunuzda gelen kılları fırça gibi hissedersiniz. beraberinde biotin 5 mg tablet başlamalısınız

Saçkıran Bilgileri