Saçkıran Tedavisi

Tam olarak sebebi belirlenemeyen Saçkıran tedavisi  çok kesin ve net bir şekilde ortaya konamamaıştır. Fakat bu amaçla geliştirilmiş bir çok ilaç ve yöntem bulunmaktadır.  Gerek ilaç, gerekse tedavi yöntemlerinin bu alanda belirli başarı oranları bulunmaktadır. Saçkıran problemine karşı en etkili bilimsel madde SADBE olup, dilerseniz bu sorun için geliştirilen maddeleri görelim.

Saçkıran Tedavisi İçin Geliştirilen Bilimsel Maddeler

  • Sqarik asit di butil ester (SADBE)
  • Sarımsak
  • Kortizon
  • Minoxidil
  • Procapil

Bilindiği gibi saçkıran vücudun saç köküne karşı ürettiği maddelerin kökü öldürmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Özetlemek gerekirse vücudun savunma mekanizmalarının yanlış oluşmasından kaynaklanır. Tedavinin de buna yönelik olması gerekli olup, diğer tedavi yöntemleri de çeşitli yollarla başarı sağlamaktadır. Bir çok farklı klinikte yapılan bilimsel çalışmalarda saçkıran tedavilerinin başarı yüzdesi şu şekildedir.  Buradaki oran 100 kullanıcıdan kozmetik olarak kabul edilebilecek şekilde sonuç almış hasta sayısını belirtmektedir.

Saçkıran İçin Hiç Bir Tedavi Uygulamamak
% 25-30 ( hastanın stres yapmaması yada diğer bir deyimle duyarsız kalması geri dökülen saçların çıkmasını sağlamaktadır. Stresin kalkması da etkilidir). Yani hiç bir tedavi uygulamasanı bile bir nebze saçlarınız geri çıkabilir. Tabiki en iyisi her zaman işi şansa bırakmamaktır.

Kortizonlu Merhem
Vücudun köke saldırısını sınırlamaktadır. başarı oranı % 40 civarıdır.

Sarımsak İle Saçkıran Tedavisi
Sarımsak özü yada yağı gibi uygulamalardan söz edilse de saçkıranda sarımsak kesilerek direk kendi uygulanır . kesilip saç olmayan yer tahriş olana kadar sürülür. Başarı oranı % 50 dolaylarındadır. Yani bu uygulama için herhangi bir ürün yada ilaç almayın. Direkt olarak bildiğimiz sarımsağı keserek uygulayın.

Minoxidil % 5 Solüsyon
Kan dolaşımını artırarak, kökü uyaran Minoxidil başarı oranı % 60 civarında olup, ancak daha yüksek oranlarda kullanıldığında daha yüksek başarı elde edilebilir.

Kortizon Enjeksiyonu
Yoğun bir şekilde verildiği için başarısı yüksektir % 80-85 civarındadır. Enjeksiyon bölgesinde çökme olabilir.

SADBE
(Squaric Acid Di Butyl Ester kelimelerinin baş harfidir), saçkıranın nedenini engelleyerek tedavi ettiği bilinen tek maddedir. Başarı oran % 95 civarındadır. Bizde dahil olmak üzere en çok tavsiye edilen Saçkıran Tedavisi yöntemidir. Yakında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabileceksiniz.

Saçkıran Şampuanı
Bu ve benzeri ürünlere asla inanmamalısınız. Çünkü hiçbir şampuan saçkıranda hiçbir etki yapamaz. Çünkü saça uygulanıp kısa sürede bol su ile durulandığında etkisi o an itibari ile kaybolmaktadır. Bunlar dışında çeşitli şampuanlar ve bitkisel ürünler piyasada % 100 etkili gibi akıl dışı iddialarla satılsa da bilimsellikten ve inandırıcılıktan çok uzak olduğu için sayfaya alınmamıştır.

Saçkıran Tedavi Yöntemleri

Hangi tedaviyi uygularsanız uygulayın tedaviye öncelikle kendiniz inanmalısınız. Daha önceki ümit kırılmalarını bir tarafa bırakıp tedavinizi ciddi ve harfiyen uygulamalısınız. Unutmayın saçkıran tedavisi mümkün ama uzun süren bir hastalıktır. Tedaviye başladıktan sonra aralıksız 4-12 hafta kullanmadan sonuç hakkında fikir oluşturmayın. Hiçbir değişim olmasa bile en az 3 ay devam etmeli, az da olsa olumlu değişim varsa tedavinizi ısrarla sürdürmelisiniz.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir? için 1 yorum yapılmış


kaleli17

arkadaşlar zamnında bende saçkıran çıkmıştı şuan 18 yaşındayım 13yaşındayken bu illetle uğraştım o doktor bu doktor hangine gitsemverdiği ilaçlar şampuanlar bir işe yaramadı aylar boyunca en sonunda sarımsak sürerek ve babamın bi eczacı arkadaşına özelyaptırdığı ilaçla bu sorunum geçti

Saçkıran Bilgileri