Şampuan hatalı bir şekilde ilaç olarak algılanan ve ne yazık ki en yaygın yanlış değerlendirme yapılan bir üründür.Aslında şampuan temizlik malzemesidir ve beklenti oldukça sınırlı olmalıdır. Her ne kadar içeriğine eklenen çeşitli maddeler ve bitkisel katkılarla bir çok hastalıkta etkili olabileceği iddia edilse de bu iddia üreticinin iddiasından öteye gidemez.Saçkıran şampuanı denildiğinde akla ilk olarak sarımsak yada sarımsak özü içeren şampuanlar gelir. Halbuki saçkıranda sarımsağın etkisi direk cildi tahriş ederek bölgeye gelen kan miktarını artırmasından kaynaklanır. Sarımsağın saçkıranda etkili olması için sarımsak dişinin kesilip o şekilde cilde sürülmesi gerekir. Şampuana konan az bir sarımsağın hiçbir etkisi olmaz.

Cildin 5-6 mm derinliğinde olan bir soruna şampuanla çözüm getirebileceğini iddia etmek ancak şarlatanların yapabileceği bir şeydir. Şampuanla saçkıran tedavisi yapılabileceği konusunda bir tek bilimsel çalışma yoktur. Piyasada sarmısağın İngilizcesi garlex veya benzer kelimelerle üretilip satışa sunulmuş şampuanları üretenlerin tek amacı para kazanmaktır, hiçbir etkisi olmayacağını üreticinin kendisi de bilmektedir.

saçkıran şampuanı diye google’a sorduğunuzda ondan fazla reklam görürsünüz ve ne yazık ki bu şekilde “sarımsak şampuanı” reklamları verenlerin hepsinin tek derdi cebinizdeki paradır. Siz siz olun bu uyanıklara paranızı kaptırmamak için söylenen yalanları görmezden gelip bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ilaçlar kullanın, boşu boşuna ümitlerinizi yitirmeyin.

saçkıran şampuanı

Yorum yapılmamış

Saçkıran Bilgileri