Saçkıran Saç Ekimi

Öncelikle bir hatırlatma yapalım. Bu konu sizleri bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, saçkıran problemi olan insanlarda saç ekimi en son seçenek olmalıdır. Çünkü çok basit yöntemlerle eski saçlarınıza kavuşma imkanınız bulunmaktadır. Çünkü doğru tedaviyle %95 oranında dökülen saçlarınızı geri kazabilirsiniz. Tedavide belli bir silsile takip edilmeli ve SADBE (squarik asit di butil ester) adlı madde ile hazırlanan ilaç kullanılmadan ilaçla düzelmeyeceğine karar verilmemelidir. 4-8 ay SADBE kullanımına rağmen saçlar çıkmadıysa o zaman saç ekimi planı yapılmalıdır.

Saç Ekimi

Saçkıran Olan Bölgeye Saç Ekimi Yapılır mı?
Şimdi yanda aktaracağım detay bir bilimsel veridir. “Vücuttaki her kıl bulunduğu yerden uygun şekilde alınıp vücudun istenilen her yerine ekilebilir ve canlı olan her deri alanında ekilen kıl kökü tutar.” Yani saçkıran yada herhangi bir nedenden dolayı dökülen, açılan alana vücudun farklı bir noktasından alınarak nakil yapılmaktadır. Saçkıran hastalığı belirli bir bölgede olsa da hastalık bölgenin değil bölgede bulunan saç köklerinin problemidir. Yani dökülen saç kökü sorunun temel kaynağıdır. Durum böyle olunca hastalıklı olmayan kıl kökü hastalıklı alana ekildiğinde tutup o alanda büyümeye devam edecektir. yani saçkıran olan bölgeye saç ekimi yapıldığında o bölgede saçlar çıkar.

Saçkıran Olan Ne Zaman Ekim Yaptırmalı?
Hangi tedaviler olursa olsun en az 6 ay tercihen 8 ay uygulanmalıdır. Bu sürenin sonunda az da olsa çıkma görülüyorsa ekim ertelenmeli ve tedaviye devam edilmelidir. Ekim kararı almak için en az 8 ay tercihen 12 ay beklenmelidir. Bunun sebebi kılların çıkma ihtimalinin devam ediyor olmasıdır.

Saçkıran’da Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Bu hastalığa özel bir ekim yöntemi olmayıp, diğer dökülme sorunları gibi aynı işlem uygulanmaktadır. Tavsiyemiz mutlata FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırmanızdır. Saç dışında sakal, bıyık, kaş gibi alanlardada görülen Allopecia Areata için yine bu alanlarada kıl kökü nakli yani halk arasında ekim yapılabilmektedir.

Saç Ekimi Yapılır mı? için 34 yorum yapılmış


Emre

Merhabalar. 8 yıl önce saçkıran geçirdim. Saçkıran olan bölgede saçlarım tekrar çıktı ama çok seyrek. Ne yapabilirim.

admin

Saç ekimi yaptırmayın tekrar dökülebilir. Şaçkıran olan alanda Sadbe losyon kullanın ve 10mg biotin tablet başlayın.
Dr. Atilla Kaya

Osman

Mrb şuan 36 yaşındayım 5 6 yaşlarında saçkıran çıktı kafamda ilaçlarla tedavi edilebirmi bu kadar zaman sonra yani.yada saç ekimi mi yapim

admin

Aradan çok zaman geçtiği için cevap alamayabilirsiniz. Ama yine de denemekte fayda var. Sadbe losyon ve HP biotin tablet 5mg kullanabilirsiniz. Saç ekimi ile ekilen saçlar da dökülebilir.
Dr. Atilla Kaya

Bayram Yavuz

30 yıl önce saçkıran dan dökülen bölgeye saç ekimi ne sonuç verir saç çıkarmı bölgeden şimdiden teşekkürler

admin

Eğer saç çıkmadıysa ekilenlerde dökülebilir,ancak deneyerek değerlendirme yapabilirsiniz.
Dr. Atilla Kaya

Ramazan

Hocam iyi günler şimdi ben yaklasik 15 sene önce sac kıran gecirdim ve simdi tedavi uygulamadan direk saç ektirmek istiyorum acaba sonuc alirmiyim

admin

Bu konuda yorum yapmak zor. Ekilenlerde dökülebilir.Küçük bir alana ektirip deneyebilirsiniz.
Dr. Atilla Kaya

Mustafa

Merhaba Hocam bende yaklaşık 1 ay önce saçkıran oldum. Sarımsak yağı ve badem yagi kullanıyorum dökülen bölgede bir miktar kıl çıkmaya başladı. Hocam ne yapmalıyım sizce ?

admin

Squarik asit di butil ester içeren sadbe losyon kullanabilirsiniz, beraberinde HP biotin 10mg tablet de almalısınız.
Dr. Atilla Kaya

Sefa BAYHAN

Hocam 8 yıl önce saçkıran çıktı kafamda sakalımada attı 4 yıldır sakalkıransa duruyor sadbe losyon ve xpecia tablet kullanıyorum çıkması için yetlerli midir ?

admin

Süre uzun olmuş biraz, sadbe losyonun forte formuna geçin en az 6 ay kullanın, 6 ayda cevap alamazsanız bırakın.

Admin

Hocam 2 yoldur saç kiran devam ediyor geçmiyor bir türlü ne yapmalıyım

admin

merhaba
Sadbe losyon ve biotin tablet kullanmanızı öneririm
Dr.Atilla Kaya

Saçkıran Bilgileri