Saçkıran Bulaşıcı mıdır?

Genelde güzel ve bakımlı saçlar görmeye alışkın olduğumuz için saçkıran problemi yaşayan bir insan gördüğümüz hiç şüphsiz bir şaşkınlık yaşarız. Maalesef bu durum sadece şaşkınlık ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda bazı insanlarda korkuya neden olmaktadır. Ne korkusu mu? acaba banada bulaşır mı korkusu diyebilirim. Ama gereksiz bir korku olup, çünkü bulaşıcı bir hastalık değildir.

Saçkıran Bulaşıcı Değildir!
Bir tür saç dökülmesi sorunu olan Allopecia Areata (Saçkıran) kişinin kendi içerisinde yaşadığı bir tür travma olup, diğer insanlara hiç bir şekilde bulaşıcı yönü yoktur. Düşünsenize babanızda olan saç dökülmesi size bulaşıyor mu? hayır tabi genetik bir sorun olup ilerleyn yalarda sizdede dökülme olabilir ama hastalık olmadığı için bulaşıcı bir etkisi yoktur.

Saçkıran Neden Olur?
Öncelikle şundan dolayı ortaya çıkar denilebilecek bir bilimsel açıklama ve araştırma yoktur. Sadece bilim adamları bir kaç neden üzerinden durmaktadır. Bunların en başında ise stres gelmektedir. Ani şekilde gelişen üzüntü, morel bozukluğu gibi çöküntüler insanı hasta ettiği gibi aynı zamanda böyle sorunlarada neden olmaktadır.

Çözümü Tersini Yapmaktır!
Kişi zaten nedenlerini bir nevi kendiside anlayabilir. Bu sorun olmadan önce evet gerçektende morel yönünden çöküntü yaşamıştım diyebilir. Bu şekilde giderek tedaviye gerek kalmadan bile Saçkıran problemini aşabilir ve kaybettiği saçları geri kazanabilir. Bu tabiki %30-40 arasında bir ihtimaldir. Ama yok ben işimi sansa bırakmak istemiyorum dersenizde Saçkıran için geliştirilen ve başarı oranları bir birine göre değişiklik gösteren yöntemler deneyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Bulaşır mı

Tedaviye Aylarca Devam Etmek Gerekir
Öncelikle tedaviye başlamadan önce bu sorundan kurtulabileceğinize kendinize inandırmalı ve sabırlı olmalısınız. Saçkıran tedavisinde et etkili yöntem olan SADBE bir ürün markası olmayıp eczanelerde hazırlanan bir ilaç markasıdır. Tedavide başarı oranı %98 olarak görülmüş olup, hangi tedaviyi uygularsanız uygulayın, en az 8 ay kesintisiz devam etmek gerekir. Bu 8 ay saçlarınız çıkmayacak anlamına gelmez. 1-2 Ay gibi bir süredede dökülen saçlarınız geri çıkabilir.

Yorum yapılmamış

Saçkıran Bilgileri